Wow! Vilket gäng vi blir! Jiiiipiii!! När du bokat kommer ALL info per mail. Alla föreläsare och överraskningar är med flit schemalagda under lördagen, så att du i lugn och ro kan boka massage mm under söndagen (och inte missar något spännande)

DET FINNS PLATSER KVAR… Jag lovar att meddela dig så fort det blivit fullbokat.
LÖRDAG:
09:30 SAMLING vid Bussterminalen vid Centralstationen
10:00 AVRESA
11:00 ANKOMST
Välkomstmingel med dryck och tilltugg
12:00 LUNCH
13:00 INCHECKNING
14:00 SAMLING i Mälarsalen
Informationsmöte
EFTERMIDDAG: Olika föreläsningar samt fria aktiviteter med tillgång till relaxavdelningen
18:00 Cocktailmingel
19:00 MIDDAG
20:30 Myskväll med underhållning
22:00 Danskurs
23:00 Barmingel
SÖNDAG:
08:00-11:00 Frukost
FÖRMIDDAG: SPA- Behandlingar för de som vill. (Bokas via telefon hos
Friiberghs Herrgård) Fria aktiviteter med tillgång till relaxavdelningen.
14:00 BRUNCH
15:00 FÖRELÄSNING
16:00 Avslutningsmingel och UTCHECKNING
17:30 Samling för Avresa
18:00 AVRESA
Nu ska jag köra Hogan till en däckfirma i Spånga. Alla dörrar har frysit och går inte att stänga
Ett par nya däck är jag illa tvungen att kosta på honom för att inte kana av vägen i kylan.
Fridens x












71 kommentarer
När jag ringde vid 12.45 fanns det 30 platser kvar! Så skynda!
Jag har bokat in mig & bokade även en liten biljett extra, så får vi se vem jag tar med mig!
Jessica
Snälla, vill fortfarande veta när du presenterar vinnaren i tjejkvällstävlingen..
Det ser fantastiskt ut och vilket bra pris! Vilken förhandlare du är Magdalena! Du är bäst! Jag vill också åka:-(… hoppas att det blir fler såna här mysiga tillställningar:-)
Ihhhh fan va skoj…någon mer från Dalarna som åker???? Vi är ett gäng från Borlänge…längtar…kramiz M.. ❤
Åååh fasen vad jag vill komma, men är man en fattig ungdom så är det inte lätt. Skulle kunna göra vad som helst, ska köpa en trisslott idag så hoppas jag på en miljonvinst eller något liknande. JAG VILL SÅ GÄRNA KOMMA! Jag skulle kunna äta Lottas bajs för att komma, ditt bajs kan jag oxå käka om det så krävs. Ni får fisa mig i ansiktet (ALLA SOM KOMMENTERAR MED), BARA JAG FÅR KOMMA! Får, det vet jag. F.a.n. JAG VILL KOMMA!!!! Så Maggot/Maggan skicka ditt och Lottas bajs och era fisar i en ballong så filmar jag det och kommer! Ha en fin dag världens finaste magdalena!
Kör försiktigt dit!!
Själv är jag fortf ledig och sitter o kollar på Oprah, hon intervjuar Whitney Houston i två program om hennes liv!
Så himla härligt att se att Whitney är på fötterna igen.
Hej!
Jag bokade för en person till helgen men fick två,är det någon som inte får en plats så finns det en bokning hos mig,bara så ni vet….ser verkligen fram emot detta….ni anar inte HUR mycket…
är jag blind eller vart står priset nånstans? är dock en ensam mamma, student så måste hålla hårt i mina pengar, men detta låter ju jättekul!? kan nån meddela om pris?
Ahhh, hade bokat men får inte tag i flyg som tar mig upp så tidigt.
Kommer från Skåneland så det är ju en bit. Så jag har avbokat min biljett i tårar, såg så fram emot detta!! Hoppas att ni andra får en rolig helg. Kram
wow..är det bara tjejer som ska dit lr.får man ta m.sig en kille?
Linnea- vilket språk! Äckligt att skriva på det viset.
Vi fattar att du vill hänga med, med med detta språk blir det ju “dagisnivå” på kommentarerna.
Önskar alla härliga tjejer en härlig SPA- helg!
Till Annika från skåneland!
Va synd om du inte kan komma pga flyget!Kan du inte försöka komma dagen före,de finns säkert möjlighet att hysa in dig nån stans….över natten,här tex finns plats?Hör av dig om du vill!
Jag vill meed!:( fan för att vara 15. Inge kul får man göra i den åldern:(
Du skulle ha haft ett par platser över och ha en tävling om dessa så att vi “fattiga” skulle ha haft en chans att kunna åka
Hade så gärna velat åka… men då jag har 50 mil enkelresa till Sthlm blir det tyvärr för mycket pengar.
Till Camilla;
Vad du är gullig, men det känns ju hemskt att tvinga sig in hos någon, du känner ju inte mig!!! Är jag gammal och mossig nu eller?
Jag återkommer snarast när jag vet!!
Väntar på besked här… 
Kraaaaaaaam
Hogan verkar lite skruttig :/ Lycka till med makeovern!
Håller med Lisa! Linnèa, vårda ditt språk. Inte kul alls att läsa. Dagisnivå. Det finns någon mer här som skrivit vulgärt med svordomar och könsord förut (ej Linnèa) och det passar inte! Vi är väl vuxna bildade människor??:) Ska också försöka komma med på lyxweekend- otroligt billigt!!
Hej, jag tog chansen och bokade in mig på denna underbara träff. Finns det någon/några som vill bila med mig upp från Göteborg med omnejd. Jag har bil med plats för ytterligare 5 blogg tjejer. Hör av er till mig. catrin.louise@hotmail.com
Jag längtar redan !!!!
Mvh Catrin
Är ni många som åker själv. Hade bokat på min kompis också men hon ville inte, tyckte det var kort varsel. Känns kymigt att åka själv eller??
Men Maggan själv skriver ju om bajs och fisar.. Vad är skillnaden att Linne gör det oxå??? nå väl hoppas ni får jätte trevligt tillsammans med Maggan nu!!!!!
Hoppas att du tar avstånd från denna låga människa som lägger sin själ på att terra din syster och svågers chatt med div påhopp och elakheter för att “försvara dig” på något sätt. Om inte annat för alla era barns skull, motbjudande att hon hon motiverar dessa till något slags försvar till dig. Näthat av alla slag är FEL…
Oj, var inte meningen att folk skulle ta illa vid sig i det jag skrev. Ironi kallas det, ännu en gång förlåt! Jag menar inget ont, bara sjukhumor och det hela var ett skämt förlåt…
Carina: De var så jag tänkte när jag skrev också eftersom hon skriver om det tänkte jag oxå det. Men när Maggan gör det är det helt okej, men inte jag? FÖRLÅT ALLA SOM TOG ILLA VID SIG! Jag vill inte vara ovän med någon här på något sätt eftersom alla verkar vara fina människor. Så förlåt igen..
Hej Maggan, är så ledsen
Hittar inget flyg som passar på lördag. Har försökt “allt” men tyvärr kan jag inte komma. Kommer ifrån Malmö och köra upp är för jobbigt. Jag som hade sett framemott detta
Hoppas att det blir av fler gånger.
Ha det bäst på resan alla som ska med och gott nytt år Maggan God bless you.
KrAM. FÄRJAN-RUTH, Båtpastorn
Till annika
För min del så är de ingen fara. Vi pratar hade ju antagligen träffats på plats iaf. Tänkte bara om du verkligen ville komma så fanns de ju en valmöjlighet. Fundera på de. Gammal och mossig behöver man inte vara för att man är försiktig;-)
Hej hej!
åhh jag längtar ihjäl mig. Det ska bli sååå skönt att få en helg för “sig själv”. Jag åker också ensam förresten..pirrigt! Jag har inte fått nåt mail med schema än, har ni andra fått redan? Kram till er alla//Linda
Jag kommer också på weekwnden
De låter hur trevligt och avkopplande som helst, men tror nog faktiskt inte att jag kommer lyckas få tiden att räcka till =(
Japp. då var det bokat! Kul ska det bli
Linda L: Mitt bekrefätelsemail tog ett par timmar, men det kom !!
Åh vad spännande och skoj detta ska bli
Kram
Sara: Aha men då dyker det nog upp snart
Ja det ska bli så spännande! Hur gamla är alla ni som kommer? Jag är 34//Linda
Synd man inte bor i Sthlm. Hade varit enklare att vara med på weekenden då juh. Och billigare. Ha så trevligt ni som åker.
Åhh, jag vill oxå följa med. Hoppas ni får en toppen helg…=)
Många kramar Maria
Jag är också jättesugen på att hänga med, men jag undrar hur gamla ni andra är som ska med?

(Lite rädd att alla är runt 19-20….)
Jag är 33, och hade tänkt åka ensam också, om det nu fortfarande finns platser kvar……..
Skynda att svara, så bokar jag med! (Men sååååå pirrigt..)
Kram!
Det ska bli såå roligt att komma iväg en helg och träffa en massa nya människor. Jag kommer också själv så vi lär ju bli några stycken som kommer utan sällskap. Kul ska det bli i alla fall:)
Jag är 39 och åker ensam, Jag försöker hitta flera som kan samåka med mig från Göteborg eller vägen upp mot Stockholm
Filur: Jag är 34 så du blir inte äldst
Hello!!! Fråga till er alla & M..vårt tåg passar inte in på busstiden så vi funderar på bil och undrar om det stämmer att herrgården ligger nära Enköping isf så tar det bara 2.19 för oss att åka dit går betydligt fortare än med tåg, nästa fråga finns det parkering att utnyttja??…kramelikramis❤
Fyller 42 idag…och jag kommer själv….älsdt hittils va?
Catrin: Kan man hoppa på i Linköping?
Hogan kanske är som vilken man som helst – delvis jobbig och besvärlig, men väl värd investeringen? ; )
Är nog äldst med mina 42 år?? Fast jag känner mig som 25 fortfarande..
Camilla. Sorry, jag fyller 43 senare i år.. Så känn dig ung..
Och så glömmer jag att skriva grattis.. Förlåt Camilla, men grattis på födelsedagen
Oj, vad det skall bli skoj.
Hur många blir vi totalt??
Jag är 38½ och åker med min bloggvän Sandra som jag bara träffat ett par gånger.
Lena: Kika in på deras hemsida så finns vägbeskrivning även från Enköping.
Men Annelie,you just make may day!jag som började känna mig så gammal…känner mig alldeles jätte ung nu…;-)Tack för grattiset!
Läste lite fel upptäckte jag “23:00 Barmingel” råkade läsa barn-mingel! Hoppsan haha
Hej hej,
Det ska bli så roligt och spännande med denna weekend! Mest spännande är det att jag har bokat ensam, får liksom göra som jag vill för en gång skull
Kul det ska bli!
Linnéa Jag läste också fel. Först läse jag Barn.. sen BARM-ingel och undrade vad det är… snacka om att jag är gravid och inte alls tänker på alkohol *haha*