Lugnet varade i en dag, det är snabba ryck i den här familjen hehe
Vi bilar till Göteborg om en stund. Tristan ska ha sina pappaveckor, så vi skjutsar honom dit.

Lancelot fyller 12 på lördag så samtidigt tänkte vi passa på att ta ut honom på middag ikväll (han har spelat Gothia cup under veckan) på restaurang Räkan, om de har lediga bord..
Förra året firade vi i här i huset, så i år är det pappans tur att få fira min älskling..
Här är mitt inlägg för exakt ett år sedan! Vad tiden går fort…
”Till min älskade son”
”kalasdags”

De brukar komma frågor om hur jag gör mina ”krullar”.
Jag använder en plattång, som jag klämmer åt runt en hårslinga. Sen rör jag tången åt de håll jag vill ha locken, sprejar och kammar ut med fingrarna..
Vi kanske syns i Götet, stor kram X










12 kommentarer
Grattis till Lance =)
Mvh
Ritva
Vilka snygga gröna byxor, var kommer de ifrån??
Kram :-)
Om det inte finns bord på Räkan så tycker jag att ni ska fira på Gotha Tower (restaurangen längst upp på Gothia Hotell) och äta King Size Räkmacka. :)
HERREGUD!! Ett år sen? Gick in på ”Kalasdags” och det kändes som om jag läste exakt hela inlägget för ett par veckor sedan. Ruggigt!
Hoppas Lance får en riktigt bra födelsedag. Kör försiktigt!
Ruckmans Veranda ska ni ta. Bokning verandan tel. 031 690168 / 031 690108. Öppnar kl 16.00
Hur länge stannar du i Göteborg? Slå en pling om du har tid.
Kram Lizette
Grattis till sonen!!
Och hur kan man se så jäkla snygg ut i ett par ”mjukisar”? I don’t get it!! Heta Maggan!!
Du är alltid så snygg :) Grattis i förskott till Lance!
Kram
Du är snyggare än snyggast Maggan även i gröna joggingbyxor;) Fick syn på dina fina skor.VAR HAR DU KÖPT DOM ? Gratta Lance och jag önskar honom en underbar födelsedag på Lördag.Puss o kram.
Vad fin du är! Grattis till Lance! Och hoppas ni har det toppen i Götet!
Vart är byxorna köpta? Är helt såld på dessa snyggingar,har ett par svarta liknande men skulle vilja ha ett par med färg. Galet sköna och jäkligt snygga både till vardags och fest. Jätte tacksam om du svarar. Ha en trevlig kväll snygging! Kram
Mycket snygga skor? Märke?
GRATTIS till en ny liten kusin. Vida var ett vackert namn.
Underbart med en stor släkt:)
Hoppas mitt Göteborg varit till belåtenhet, själv var jag inne i stan och vände för det var sååå mycket folk.
/Ulrika